Ali Aydın

Hakkımda

Eğitimci-Yazar.

Ali Aydın 1978 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Uluslararası İlişkiler ve Eğitim Yönetimi alanlarında yüksek lisans yaptı.

Ali Aydın’ın eğitim konusu ağırlıklı olmak üzere 2012 yılından itibaren çeşitli ulusal gazetelerde yazıları yayımlanmaktadır. 2013 yılında Milat Gazetesinde düzenli olarak yazmaya başladı. Kendisi de bir eğitimci olan yazar modern eğitim sistemine yönelik tarihî, felsefi ve sosyolojik temelli sorgulamalar yapmaktadır. Özgürlükçü bir perspektifle eğitimin yapısal sorunlarına dikkat çeken Ali Aydın, modern eğitim sistemini; sistemin işleyişini, örgütlenişini, yasal dayanaklarını, ideolojik ve sosyal-siyasal konumlanışını, zaman-mekân tasarrufu ile içeriğini felsefe ve sosyolojiye ait geniş bir kavram repertuvarından yararlanarak eleştiren yazılar kaleme almaktadır.

Ali Aydın, ulusal gazetelerde eğitim sistemini yapısal olarak sorgulayan birkaç yazardan birisidir. Yazar hâlihazırda Özgür Eğitim-Sen’in (Özgür Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası) Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.